تبلیغات
علم ومعرفت

علم ومعرفت
(پیشرفت وتکامل روح و جسم با علم ومعرفت)
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
لینک دوستان
زندگی نامه دكتر لنكرانی؛از مبارزات انقلابی و ارتباط با علما و مراجع تا حضور فعال در عملیات های مهم دفاع مقدس و نخبگی در دانشگاه/نخبه جوانی كه در دوران وزارتش همه را متحیر كرد
 زندگی نامه دكتر لنكرانی؛از مبارزات انقلابی و ارتباط با علما و مراجع تا حضور فعال در عملیات های مهم دفاع مقدس و نخبگی در دانشگاه/نخبه جوانی كه در دوران وزارتش همه را متحیر كرد
به گزارش جبهه پایداری انقلاب اسلامی، دكتر باقری لنكرانی حدود ساعت 9:17 دقیقه دیروز(1392/2/17) همراه با آیت الله رجبی، قائم مقام موسسه امام خمینی، پرویز داوودی معاون اول دولت نهم، حجت الاسلام علی مصباح یزدی، حجت الاسلام نبویان، علی اصغر زارعی، محمد سلیمانی و روح الله حسینیان، قاضی زاده، میركاظمی، خطیبی، حسینی، سیم فروش، حافظی، محصولی و جراره، در محل ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت.

دكتر باقری لنكرانی پس از ثبت نام، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: بدین منظور آمدم تا نشان دهیم وابستگی به كانون های قدرت و ثروت در جمهوری اسلامی كار نمی كند و آنچه اثر گذار است نوآوری و تلاش در عرصه فعالیت است. امیدواریم دولت یازدهم، نمادی برای حركت و نوآوری باشد.

وی تاكید كرد: برنامه مدونی در 170 بند داریم كه بزودی رونمایی می شود.

زندگی نامه دكتر كامران باقری لنكرانی

كامران باقری لنكرانی در سال 1344 در تهران و در خانواده ای كارگری متولد شد. پدرش كارگری شرافتمند و مادرش بانویی سیده و متدین بود. در سال 1349 به خاطر شغل پدرش به شیراز رفت كه كارگاهی برای ساخت پروفیل آلمینیوم داشت و با مرحوم آیت الله شیخ حسین لنكرانی نسبت فامیلی داشت و در فعالیت های سیاسی با ایشان همراه بود. او در همین سال و در 5سالگی به كلاس اول ابتدایی رفت.

واگذاری انحصار صنعت آلمینیوم به بهاییان در سال 1353 موجب ورشكستگی كارگاه شد و پدرش به تنهایی برای كار به اروپا و آمریكا سفر كرد و پس از یك سال به خانواده اش خبر داد كه به آمریكا بروند. اما اقامت خانواده در آمریكا بیش از یك سال طول نكشید و در تیرماه 1356 به خاطر نگرانی های مادر خانواده از فضای تربیتی فرزندان و با موافقت پدر آنها به ایران بازگشتند و این جدایی موجب شد تا كامران باقری لنكرانی به مدت 11 سال از دیدار پدر محروم بماند. او برادر بزرگتر یك خواهر و یك برادر است. خواهرش كارشناس مخابرات راه دور و برادرش پزشك عمومی است. لنكرانی در سال 1371 ازدواج كرد و اكنون دارای سه فرزند پسر است.

ورود به فضای انقلاب

در سال 1357 كامران باقری كه نوجوانی 13 ساله بود در دبیرستان دانشگاه شیراز به فعالیت می پرداخت و هیچ راهپیمایی و تظاهراتی در شیراز نبود كه او از حاضرانش نباشد و به جلسات درس اخلاق شهید آیت الله دستغیب نیز می رفت و با روحانیون انقلابی شیراز مانند مرحوم آیت الله ربانی شیرازی و آیت الله حائری شیرازی، و با برخی علمای انقلابی قم مانند آیت الله شرعی و آیت الله راستی كاشانی مرتبط شد.

پس از انقلاب فرهنگی و در سال 1361 در اولین كنكور پس از انقلاب شركت كرد و با رتبه دو رقمی در رشته پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز پذیرفته شد. او در دانشگاه علاوه بر تحصیل نقش مهمی در مبارزه با فضای تك قطبی و تحمیلی دفتر تحكیم وحدت داشت و حتی این مسئله موجب درگیری فیزیكی در فضای دانشگاه شیراز شد؛ باقری لنكرانی با همفكرانش جامعه اسلامی دانشجویان سراسر كشور را تاسیس كرد.

او همچنین از فعالان اصلی دفتر نهاد نمایندگی قائم مقام رهبری در دانشگاه شیراز كه زیر نظر آیت الله ایمانی اداره می شد، بود. ارتباط دكتر لنكرانی با آیت الله ایمانی كه اكنون امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس بود، هنوز ادامه دارد.

در این میان كامران باقری لنكرانی در دوران دفاع مقدس به عنوان نیروی رزمی و بهیار بسیجی به جبهه های جنگ شتافت. در سال 1365 در عملیات كربلای 5 در تیپ المهدی (عج) حضور داشت و پس از آن چندین بار به مناطق عملیاتی غرب كشور اعزام شد. او همچنین در عملیات بازپس گیری مهران در غرب كشور حضور داشت و چندین مرتبه دیگر نیز به مناطق عملیاتی غرب اعزام شد. در نهایت در آخرین روزهای جنگ با حمله منافقین از منطقه اسلام آباد غرب، لنكرانی به لشكر6 شهدا پیوست و در عملیات مرصاد حاضر بود. از دوستان شهید او می توان به شهید محمدحسن روزی طلب، شهید مسعود طاهری، شهید فهندژ و شهید قراچه اشاره كرد.

در سال 1368 او دوره هفت سال پزشكی عمومی را تمام كرد و در آزمون تخصصی با رتبه 1 پذیرفته شد. از سال 1368 تاكنون دكتر لنكرانی هیچ گاه مطب اختصاصی دایر نكرده و در تمام این دوران در بیمارستان های دولتی به طبابت می پردازد. در سال 1371 با پایان دوره تخصص، او در فوق تخصص نیز پذیرفته می شود و همزمان به عنوان استادیار به دانشگاه شیراز می رود. دكتر لنكرانی در سال 1373 با 29 سال سن رئیس بیمارستان نمازی شیراز به عنوان بزرگترین بیمارستان جنوب كشور شد و پس از یك سال به معاونت اداری مالی دانشگاه شیراز برگزیده شد. او در سال 1375 به دلیل اختلاف سیاسی با رئیس وقت دانشگاه علوم پزشكی شیراز استعفا داد و همزمان با اتمام دوره فوق تخصصی اش رئیس گروه داخلی دانشكده پزشكی شد. او در سال 1378 به رتبه دانشیاری ارتقا یافت و در سال 1384 پیش از آغاز دوران وزارتش با تصویب هیات ممیزه استاد تمام و پرفسور شد. تعداد مقالاتی كه از لنكرانی نمایه برداری بین المللی شده است به 150 مقاله می رسد. مقالات او از پرارجاع ترین مقالات علمی است و یكی از مقالات وی بیش از 120 بار در مقالات علمی دیگر دانشمندان جهان ارجاع داده شده است.

همراه با این فعالیت های علمی لنكرانی از فعالان سیاسی در شیراز بود كه از سال 1370 تا 1380 در تمام دوره های انتخابات با حكم شورای نگهبان، در هیات نظارت بر انتخابات با عنوان نایب رئیس حضور داشت. در انتخابات مجلس هفتم نیز با حكم آیت الله جنتی، بازرس ویژه شورای نگهبان شد.

در سال های دوران دوم خرداد، لنكرانی به همراه جمعی از اصولگرایان و متدنین هدایت سیاسی جریان مذهبی را در شیراز بر عهده داشت. در فتنه های مختلف این دوران مانند ماجرای اهانت اكبرگنجی به ولایت فقیه در دانشگاه شیراز، كنفرانس برلین، حوادث كوی دانشگاه وی از پیشتازان بصیرت افزایی بود.

آشنایی با آیت الله مصباح یزدی

آشنایی لنكرانی با آیت الله مصباح یزدی از جزوه های كوچك موسسه در راه حق پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد، اما در سال 1369 به واسطه آیت الله حائری شیرازی، ایشان برای نشست جامعه اسلامی دانشجویان دعوت شد و بعد از آن هر زمانی كه آیت الله مصباح یزدی به شیراز می آمدند، لنكرانی به ملاقاتشان می رفت. در دوران سخت دوم خرداد این ارتباطات نزدیكتر شد و با وزارت لنكرانی به صورت گسترده ای طرح ولایت در این وزارتخانه برای اساتید، دانشجویان و كارمندان برگزار شد.

فعالیت های سیاسی 1384-1391

زمانی كه كابینه نهم به مجلس معرفی می شد، كامران باقری لنكرانی جوانترین و ناشناخته ترین عضو كابینه بود. موافقانش در مجلس از نخبگی، تیزهوشی و شادابی او سخن می گفتند و مخالفانش از عدم سابقه كار اجرایی وی می گفتند. لنكرانی را از شیراز برای ماموریتی مهم به تهران فراخوانده بود، ماموریتی كه رمزش«ما می توانیم» بود.

رئیس دولت نیز گاه و بیگاه و در هرجایی موفقیت او را به رخ مخالفانش می كشید. بیمارستان های نیمه كاره در مناطق محروم كه ستون های قدیمی و ویرانش به تخت جمشید معروف شده بود، یكی پس از دیگری به بهره برداری می رسید. بیش از 200 داروی جدید به همت دانشمندان كشور رونمایی شد و پروانه ساخت گرفت. تحریم دارویی كشور كه در سال 1387شروع شده بود، تاثیری بر قیمت دارو نداشت. بیش از 200 بار وزیر بهداشت تهران را به مقصد شهرستان ها ترك كرد تا سیاست تمركززدایی معنایی تازه بیابد. او بیشترین حضور در مجامع بین المللی را در بین وزرای بهداشت داشت. سال1385 اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در اصفهان و سال1387 اجلاس وزرای بهداشت كشورهای اسلامی در تهران برگزار شد. اقدامات لنكرانی در وزارت بهداشت سرانجام به «مدیریت موفق و بی حاشیه» مزین شد.

در دولت نهم او و چند نفر دیگر از وزرا سهمیه احزاب و شخصیت ها نبودند و از سوی دیگر ماهیت حلقه منحرف مستقر در سازمان گردشگری و میراث فرهنگی برایشان مشخص شده بود. در جریان انتخابات سال 88 او شهر به شهر برای پیروزی محمود احمدی نژاد سفر كرد و در فتنه 88 از اولین كسانی بود كه موضع رهبری را تكرار كرد.

با ماجرای انتصاب و بركناری یك فرد خاص به معاون اولی رئیس جمهور در تیرماه 1388، دكتر لنكرانی كه تقریبا ادامه وزارتش قطعی بود با علم به اخلاقیات رییس دولت به اعتراض پرداخت و به همراه تعداد دیگری از وزرا نامه ای محرمانه در بیعت مجدد با ولایت فقیه نوشت، نامه ای كه موجب شد تا احمدی نژاد او را نیز در فهرست تصفیه دولت دهم قرار دهد. در روز تودیع او رییس دولت استدلالی برای بركناری اش نداشت جز بیماری های مخصوص زنان كه باید وزیری از بانوان انتخاب شود!

پس از پایان دوران وزارت، لنكرانی پیشنهاد سفارت و استانداری را نپذیرفت و به شیراز بازگشت تا بر كرسی استادی، پژوهش و طبابت تكیه زند. او همچنین كانون بصیرت را به همراه دیگر خوشنامان شیراز تاسیس كرد كه این كانون نیز نقش به سزایی در افشای فتنه داشت.

همزمان با تاسیس جبهه پایداری انقلاب اسلامی لنكرانی نیز به عنوان عضو هیات موسس و سپس سخنگوی جبهه پایداری نقش مهمی در بسط گفتمان انقلاب اسلامی داشت. در اول اردیبهشت ماه سال 1392 و طی همایشی كه از سوی جبهه پایداری و با حضور آیت الله مصباح یزدی برگزار شد،وی به عنوان كاندیدای این جبهه در انتخابات اعلام حضور كرد.طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری، اخبار سیاسی،
برچسب ها: زندگی نامه دكتر لنكرانی، دكتر لنكرانی، مبارزات انقلابی دکتر لنکرانی، نامزد اصلح، جبهه پایداری، انتخابات ریاست جمهوری، ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری،
[ چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 ] [ 12:21 بعد از ظهر ] [ سرباز پیرو ولایت ]

درباره وبلاگ

معرفت ، شرط لازم برای پیمودن راه درستی است که انسان را به سعادت ابدی می رساند و از هلاکت و نابودی نجات می دهد .
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :