تبلیغات
علم ومعرفت

علم ومعرفت
(پیشرفت وتکامل روح و جسم با علم ومعرفت)
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
لینک دوستان
صبح امروز برنامه جبهه پایداری برای دولت یازدهم رونمایی شد
لنكرانی اولین کاندیدایی که برنامه اش را ارائه داد/ طراحان برنامه پنجم توسعه برای دولت یازدهم چه برنامه‎ای تدوین كرده‌اند؟

یک روز پس از پایان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهور، برنامه دولت یازدهم دکتر لنکرانی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، مدیران سابق ارشد دولتی، طراحان برنامه پنجم توسعه و اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری رونمایی شد.

به گزارش رجانیوز، دراین مراسم كه با حضور پرویز داودی، اسکندری، محمد سلیمانی، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان، حجت‌الاسلام روح الله حسینیان، سیدامیر‌حسین قاضی‌زاده، صادق محصولی و فاطمه آلیا همراه بود از این برنامه رونمایی شد.


 دکتر علی اصغر زارعی عضو کارگروه تدوین برنامه دولت یازدهم و پایداری اولین سخنران برنامه امروز بود.

این نماینده مجلس در ابتدای سخنانش گفت: یکی از مهمترین عوامل موثر در شکل‌گیری یک دولت برنامه است که باید در مدت محدود 4 سال آغاز و انجام مشخصی داشته باشد.

 زارعی با اشاره به اینکه از 5 ماه قبل جبهه پایداری با تشکیل کارگروهی اقدام به تدوین برنامه برای دولت یازدهم کرده است، افزود: مجموعه‌ای از اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسانی که در دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند در کارگروه جبهه پایداری گرد آمدند.

عضو کارگروه تدوین برنامه دولت یازدهم بخش کشاورزی، صنعت، اداری، مدیریتی، علم و فناوری، سیاست داخلی و خارجی را از بخش‌های مختلف برنامه این جبهه دانست و تصریح کرد: پس از شکل‌گیری دولت باید برنامه‌های تفصیلی توسط دستگاه‌های تحقیقاتی وابسته به دولت تنظیم شود و سیر تصویب را طی کند.

 وی افزود: ما در این برنامه نیازهای روز، شرایط حال و آرمان‌های انقلاب اسلامی را به عنوان یک معیار در نظر گرفته‌ایم.

 دکتر زارعی در پایان ضمن تشکر از پرویز داودی به دلیل جمع‌بندی و هدایت برنامه دولت یازدهم تاکید کرد: آقای لنکرانی اولین کاندیدایی است که به طور رسمی برنامه خود را ارائه کرد.

تشریح برنامه جبهه پایداری برای دولت یازدهم/ تمرکز ما بر روی اقتصاد است

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم ضمن تشریح برنامه جبهه پایداری در این زمینه تاکید کرد: تمرکز اصلی ما بر روی حوزه اقتصاد است و ما توزیع نامناسب نقدینگی را عامل اصلی تورم می‌دانیم.

 پرویز داوودی مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم برای جبهه پایداری صبح امروز یکشنبه در مراسم رونمایی از برنامه این جبهه اظهار داشت: ما در این برنامه سعی کردیم ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، اداری، سیاست داخلی و خارجی را در نظر بگیریم.

داوودی ادامه داد: ‌در ابعاد فرهنگی ما اسناد بالادستی و نهادهای فرهنگی مرتبطی داریم که دولت باید با آنها هماهنگ باشد. از این رو با توجه به فرهنگ غنی اسلامی دست ما از نظر فرهنگی کاملا پر است.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم با اشاره به تاکید جبهه پایداری بر روی هنر آن را ابزار موثری دانست و خاطرنشان کرد:  مدیریت کلان فرهنگی،‌انسجام و بخش رسانه از نکات کلیدی برنامه عملیاتی این دولت است.

وی هدف برنامه فرهنگی این جبهه را همگانی کردن فرهنگ قران و زمینه‌سازی برای فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگی اسلامی برشمرد و تصریح کرد: یکی از مباحث مهم در این برنامه که بر روی آن کار تحقیقاتی صورت گرفته است.

زارعی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد بحث جمعیت یادآور شد: باید برای بحث جمعیت شکل‌دهی و توزیع مناسبی صورت گیرد و سیاست‌های ازدواج تسهیلی و تشویقی باشد.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم بحث خانواده، اشتغال در خانواده، شکستن فقر بین نسلی و پاسداری از عفاف و عفت را یکی دیگر از بخش‌های برنامه این جبهه دانست و متذکر شد: در بحث تامین اجتماعی سلامت روحی و جسمی بسیار حائز اهمیت است و سیاست‌های کلی سلامت در مجمع تشخیص در حال بررسی است که به محضر رهبری نیز می‌رسد.

وی گسترش فرهنگ ورزش و توجه به جوانان را یکی دیگر از ارکان دولت یازدهم دانست و گفت: باید از ظرفیت جوانان استفاده و از آسیب‌های اجتماعی در این زمینه جلوگیری شود.

داوودی در خصوص بخش اداری و مدیریتی این برنامه تصریح کرد: عدم تحمل فساد و خدمت بی‌منت در این حوزه سرلوحه کار ما قرار دارد و معتقدیم که مبارزه با فساد باید با جدیت در دولت یازدهم پیگیری شود. چرا که رهبری نیز از روند فعلی راضی نبودند هر چند که کارهای خوبی در دولت‌های قبلی صورت گرفته است.

معاون اول دولت نهم بر این اساس به لزوم ارتباط چهره به چهره با مردم و تواضع و پاسخگویی نسبت به آنها اشاره کرد و یادآور شد: ثبات قوانین و انضباط شفاف سازی در زمینه قراردادها و مناقصه‌های مهم،‌کاملا ضروری است.

وی در خصوص حوزه علم و فناوری تصریح کرد: بر روی علوم انسانی باید بسیار کار شود و دولت یازدهم باید برای حوزه و دانشگاه زمینه اصلاح در این عرصه را فراهم کنند.

داوودی به لزوم ادامه توجه به علوم اقتدار آفرین اشاره کرد و افزود: نانو، بیوتکنولوژی، انرژی هسته‌ای و هوافضا از علوم اقتدار‌ آفرینی است که باید از آنها برای اشاعه فرهنگ اسلامی، استفاده شود و ما در این زمینه نیازمند حرکت ویژه‌ای هستیم که البته در دولت فعلی این موضوع دنبال می‌شد.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم تمرکز اصلی در برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری را حوزه اقتصاد عنوان کرد و ادامه داد:‌ ما در این بخش به حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، تولید و اقتصاد مردمی توجه داریم.

وی با تاکید بر اینکه کل مردم باید در حوزه اقتصاد مشارکت داشته باشند و اقتصاد باید برای 70 میلیون نفر باشد، گفت: یکی از افتخارات دو دولت گذشته اقدامات مناسب در مبارزه با فقر و نابرابری بوده است. از این رو در دولت یازدهم نیز باید به مناطق محروم و روستاها توجه شود تا آنها هر چه زودتر به آرامش و رفاه برسند.

داوودی با اشاره به ضعف ثبات مدیریتی در کشورمان، دولت را قاعده‌گذار و مداخله‌گر هوشمند نامید و یادآور شد: توجه به سهام عدالت و اصل 44 جزو اولویت‌های ماست که برای گسترش آن برنامه داریم.

این فعال سیاسی بهره‌وری و توجه به منابع انسانی را از حلقه‌های مفقوده‌ای توصیف کرد که باید در اولویت قرار گیرد و گفت: ما در این برنامه به تولید طیب توجه داریم که آسیب‌ها به مردم را به حداقل رسانده و از آلودگی‌های محیط زیست نیز جلوگیری می‌کند.

وی یکی از نقاط ضعفی که از دولت قطعنامه تاکنون رفع نشده است، نظام جامع شبکه اطلاعاتی عنوان کرد و افزود: نظام مالیاتی، تامین اجتماعی، نظام بانکی و توجه به شبکه تولید و توزیع و صادرات را نیازمند تشکیل نظام جامع شبکه اطلاعاتی دانست و خاطرنشان کرد: این شبکه 20 سال است که بر روی زمین مانده است.

داوودی توجه به تولید دانش بنیان را برای حرکت شتاب‌دهنده و تشکیل بنگاه‌های کوچک را از اولویت‌های دولت یازدهم دانست وگفت: درصد بالایی از اقتصاد ما غیررسمی و زیرزمینی است که راه علاج آن نیز طراحی و ایجاد شبکه جامع اطلاعاتی است.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم بااشاره به نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته ادامه داد: در عرض چند ماه نرخ ارز سه برابر شد؛ 700 میلیارد دلار ما ارزی است و حدود 70 میلیارد دلار تنخواه ارزی دست گروه‌های مختلفی است که 80 درصد آن در دست افراد محدود قرار دارد.

وی با بیان اینکه ما موافق افزایش صادرات هستیم اما آن را برای حوزه خام‌فروشی درست نمی‌دانیم،‌گفت: صادرات عامل رشد تولید است و باید ارزش افزوده آن مورد توجه قرار گیرد.

داوودی با اشاره به تورم بالا در کشورمان خاطرنشان کرد: برخی علت تورم را حجم بالای نقدینگی می‌دانند در حالی که کاملا واضح است که عامل تورم توزیع نامناسب نقدینگی است که به دست تولید کننده نمی‌رسد اما هیچ کس از این موضوع واضح صحبت نمی‌کند.

معاون اول دولت نهم در ادامه به ظرفیت دریایی کشورمان به ویژه دریای عمان و خلیج فارس اشاره کرد و ادامه داد: حوزه کشاورزی و مسکن از اولویت‌های اول دولت یازدهم است که از این رو ما حرف مسکن مهر را تائید می‌کنیم و اگر نبود شاهد تورم بالایی بودیم.

وی در تشریح سیاست داخلی به لزوم مردم سالاری، قانون‌گرایی، مقابله با شکاف‌های اجتماعی و ارتباط مستقیم با مردم اشاره کرد و از لزوم توجه به مناطق محروم و کپرنشینان سخن گفت.

داوودی درباره حوزه سیاست خارجی نیز تاکید کرد: دولت یازدهم باید کاملا پیرو سیاست‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه سیاست خارجی از جمله پرونده هسته‌ای و مذاکره با آمریکا باشد.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم تاکید کرد: تنش‌زدایی نه به معنای مصطلح بلکه به معنای اطلاع رسانی به ملت‌ها است و باید در این زمینه به دیپلماسی عمومی توجه کرد که البته دولت نهم برای افشای سیاست‌های استکبار از این روش استفاده کرد.

وی در پایان در همین زمینه به لزوم ارتباط با روسیه، هند و چین و همچنین کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: که در دولت یازدهم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید به نقاط ضعف و قوت دولت‌های قبلی توجه شود.

 انتخابات باید با اخلاق و متانت رقم بخورد

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برنامه جبهه پایداری برای دولت یازدهم منسجم و منظومه‌ای است گفت:‌ما باید شاهد انتخاباتی اخلاقی و با متانت باشیم.

 

 کامران باقری لنکرانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از برنامه دولت یازدهم اظهار داشت: در فضای انتخابات پیش رو حضور با متانت، با اخلاق و با برنامه مورد نیاز است. اما برخی می‌خواهند انتخابات را طور دیگری رقم بزنند اما پایداری توجه به این سه مؤلفه را وظیفه اصلی خود می‌داند.

باقری لنکرانی ادامه داد: ما با آرمانگرایی برنامه خود را به عنوان سند در اختیار هرکس که مسئولیت دولت یازدهم را برعهده گیرد قرار می‌دهیم و این برنامه را به دلیل نگاه علمی و دینی آن یک سند افتخار می‌دانیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به حضور اساتید حوزه و دانشگاه در این برنامه و توجه آنها به مسائل ساختاری و گلوگاه‌های مهم کشور گفت: لبیک یا امام که بر روی برنامه جبهه پایداری نوشته شده است یک لبیک عملی است.

وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال این هستیم که با نگاه دینی و نه نگاه التقاطی مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: نگاه منظومه‌ای و منسجمی در تمام بخش‌های برنامه دولت یازدهم دیده می‌شود و ما نشان خواهیم داد با نگاه مؤمنانه راه حلها و علاج شدنی‌تر است. 

 در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری اظهار داشت: اولین باری است که دوستان ما دست به این کار زدند و رونمایی از برنامه برای دولت کاملاً مبتکرانه است.

وی تأکید کرد: انشالله بتوانیم انتخاباتی خوب و بدون فتنه داشته باشیم تا باعث شادی ولایت شویم.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری، اخبار سیاسی،
برچسب ها: دکتر باقری لنكرانی، جبهه پایداری، دولت یازدهم، کاندیداهای ریاست جمهوری، انتخابات ریاست جمهوری، برنامه دولت یازدهم دکتر لنکرانی، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان،
[ یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 ] [ 08:03 بعد از ظهر ] [ سرباز پیرو ولایت ]

درباره وبلاگ

معرفت ، شرط لازم برای پیمودن راه درستی است که انسان را به سعادت ابدی می رساند و از هلاکت و نابودی نجات می دهد .
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :